Dorsz wędzony – tuszka

15,49 zł
Brutto
waga
Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Dorsz wędzony – tuszka, 1 kg

Dzika ryba bałtycka, świeżo uwędzona metodą tradycyjną.

Zapakowana próżniowo, by zachować najlepszy smak i świeżość.

 

O DORSZU

Dorsz (łac. Gadus morhua collaris) - to drapieżnik o wydłużonym ciele, dużej głowie, z charakterystycznymi trzema płetwami grzbietowymi oraz pojedynczym wąsem
na podbródku. Jest popularny w naszej kuchni ze względu na dorodne, soczyste mięso – skarbnicę białka, kwasów omega-3, witamin i mikroelementów o dobroczynnym wpływie na nasz układ odpornościowy.

SPOSÓB PODANIA

Dorsz wędzony najlepiej komponuje się z sałatami czerwonymi, słodkimi, jak również z cierpkimi warzywami – cukinią, bakłażanem, dynią, czy papryką. Świetny jako składnik sajgonek, dodatek do makaronu lub risotta.

PRZECHOWYWANIE

Rybę wędzoną najlepiej przechowywać w lodówce, w oryginalnym, nie otwartym, opakowaniu próżniowym, do 6 tygodni. Poza opakowaniem oryginalnym rybę przechowujemy w lodówce, zawiniętą w papier, przez 1-2 tygodnie.


Życzymy smacznego!