O NAS

 

Miłośnicy ryb bałtyckich- to śmiało o nas można powiedzieć. Jesteśmy mieszkańcami Jastarni i nasi dziadkowie rybołówstwem parali się już w latach 60. Obserwowaliśmy ich jako mali chłopcy, potem im pomagaliśmy a dziś chcemy sami się tym zajmować. Ryby bałtyckie- dziś stojące w obliczu zagrożenia - są dla nas najcenniejszym surowcem naszego regionu. Wiemy, że sytuacja jest poważna dlatego dbamy o kontrolowanie połowów i rozważną eksploatacje Bałtyku. Razem z naszymi rybakami, którzy z dziada pradziada zajmują się rybołówstwem oraz z najlepszymi lokalnymi przetwórcami chcemy pokazać Wam jak smakuje prawdziwa świeża bałtycka ryba.

 

Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się marką w branży rybnej. Nasza główną działalnością jest sprzedaż wyselekcjonowanych, wysokiej jakości dzikich ryb świeżych i wędzonych za pośrednictwem sklepu internetowego www.mitorybka.pl. Mamy na pokładzie ekipę prawdziwych fachowców, związanych z połowem ryb od kilku pokoleń, dostęp do lokalnych dostawców na Helu oraz zlokalizowaną w Łebczu własną przetwórnię i wędzarnię. Łowimy, obrabiamy, wędzimy i sprzedajemy dzikie ryby z dbałością o najwyższy standard świadczonych usług.    

 

DLACZEGO DZIKIE RYBY MORSKIE?

 

Odpowiedź jest prosta. Ryby, które posiadamy w ofercie nigdy nie były żywione tuczącymi paszami i nie zażywały leków. Cały swój żywot spędziły w naturalnym zbiorniku wodnym. Nie przybywały w sztucznych warunkach stworzonych przez człowieka, gdzie celem jest przede wszystkim maksymalizacja opłacalności hodowli.To właśnie dlatego dzikie ryby są dorodne, smaczne i zdrowe. Badania potwierdzają, że ryby morskie są zdecydowanie zdrowsze od hodowlanych i mimo, że Morze Bałtyckie nie należy do najczystszych, jednak eksperci żywieniowi rekomendują bezwzględnie ryby morskie jako element zbilansowanej diety.